Mbyllet lokali në Pejë, ofronte shërbime seksuale

Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se sot është mbyllur një lokal në të cilin dyshohet se janë ofruar shërbime seksuale nga një viktime e trafikimit me qenie njerëzore. Bëhet e ditur se me kërkesë të  kësaj prokurorie inspektorët komunal të Pejës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përkatësisht Drejtorinë qendrore të hetimeve kundër trafikimit […]

Zbulohen detaje rreth modeleve të reja të iPhone

Në vitin 2020 kompania Apple do të paraqesë tre modele iPhone me ekrane OLED me madhësi 5.42, 6.06 dhe 6.67 inç, sipas faqes së internetit Digitimes. iPhone më i vogël nga Apple do të përfshijë ekranet e firmave të Samsung ose LG (furnizuesit kryesorë të ekraneve të Cupertino-s) që do të lejojnë Apple ta bëjë […]

Apostolova: Ndiejmë dhimbje që nuk po jua heqin vizat, mos u zhgënjeni :

Shefja e zyrës së BE-së, Natalyia Apostolova, i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinaj që ta rishqyrtojë edhe një herë taksën e vendosur ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, pasi koha ka ardhur të shikohet se çfarë është më e rëndësishme për Kosovën. Apostolova i ka bërë këto komente në tryezën e organizuar me rastin […]